Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcı izi çıkarma, çoğunlukla zahmet verici bir işlemdir. Özellikle ele yapıştığında Japon yapıştırıcısının izini çıkarmak epey zorlayıcıdır. Uygun yöntemlerle çıkarma işlemleri uyguladığınız takdirde Japon yapıştırıcı izini sanıldığından daha kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Ancak bazı noktalara dikkat etmeden Japon yapıştırıcı izini çıkarmak istediğinizde cildinizde ciddi hasarlar meydana gelebileceği için dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir.

Japon yapıştırıcısı olarak adlandırılan hızlı yapıştırıcılar, içeriğindeki maddeler ile yüzeyde kırılmaz bir bağ oluşturduğu için izinden kurtulmak da epey güç gibi gözükse de bu bağı güvenli bir şekilde kırabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Japon yapıştırıcısını güvenli bir şekilde çıkarmak için bu yöntemleri kullanmanız önemlidir.

Aseton ile Japon Yapıştırıcısı Çıkarma

Japon yapıştırıcısını aseton yardımıyla çıkarma ilk akla gelen ve en çok başvurulan güvenilir yöntemler arasında yer almaktadır. Çünkü Japon yapıştırıcıları her ne kadar kuvvetli yapıştırıcılar olarak bilinse de asetonun içeriğindeki bileşenlere karşı zayıflığı vardır. Dolayısıyla Japon yapıştırıcısından etkilenen bölgeye doğrudan aseton uygulamak, yapıştırıcının bıraktığı izleri hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilmenizde önemli etki gösterebilmektedir.

Bunun için aseton bazlı ürünü küçük bir kaseye döktükten sonra etkilenen derinizi 5 dakika süre boyunca asetonun içinde tutmanız gerekmektedir. Bu esnada parmağınızla yumuşak hareketlerle Japon yapıştırıcısını çıkarmak için hafif kazıma hareketi yapabilirsiniz. Japon yapıştırıcısı çıktıktan sonra cildinizi sabun ve ılık suyla iyice yıkayıp kuruladıktan sonra kuru cildi korumak adına kalın bir nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Tuz ve Sıcak Su ile Japon Yapıştırıcısı Çıkarma

Japon yapıştırıcısını tuz ve sıcak su ile çıkarma da en çok bilinen bir diğer etkili yöntemdir. Genellikle cilde aseton temas ettirmekten çekinenler tarafından tercih edilen bu yöntemde sofra tuzu kullanarak cildinize yapışmış ve iz bırakmış olan Japon yapıştırıcısı kalıntılarını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlemde ilk adım olarak Japon yapıştırıcısını bir müddet yumuşatmanız gerekmektedir. Bunun için etkilenen bölgeyi ılık su içinde bekletin.

Japon yapıştırıcısı izlerinin olduğu bölgeye tuz döktükten sonra cildinizi fırçalayın. Bu güvenilir yöntem sayesinde çok baskı uygulamadan Japon yapıştırıcı izlerinin cildinizden çıktığını fark edebilirsiniz.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

En İyi Ahşap Yapıştırıcı Hangisidir?

Yapıştırıcı Elden Nasıl Çıkar?

Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Plastik Yapıştırıcı Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir