Yapıştırıcı Elden Nasıl Çıkar?

Hızlı yapıştırıcı lekesini elden çıkarmak için uygulanacak etkili ve basit yöntemler bulunmaktadır. El işleriyle uğraşanların ya da herhangi bir objeyi yapıştırma işlemi yapan kişilerin sıklıkla karşılaştıkları problemlerin başında gelen elden yapıştırıcı lekesi çıkarma, esasında sanıldığı kadar zor değildir. Cildinize zarar vermeden hızlı yapıştırıcı lekelerini elinizden çıkarmak için bazı yöntemleri usulüne göre uygulamanız yeterlidir.

Japon yapıştırıcıları günümüzden uzun zaman önce tıp uygulamalarında, cilt yüzeyinde iğnesiz dikiş işlemlerinde kullanılmış etkili bir üründür. Dolayısıyla Japon yapıştırıcıların cilde yapılması halinde kuvvetli bir etki gösterdiği bilinmektedir. Bu yüzden Japon yapıştırıcı kullanacaksanız işinizi garantiye alıp lastik eldiven kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ancak gerekli önemi göstermeyip Japon yapıştırıcısına maruz kaldıysanız bu durumda uygulamanız gereken özel yöntemler ile yapıştırıcıları cildinizden çıkarabilirsiniz.

Japon Yapıştırıcı Elden Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcı lekesini elden çıkarmak için uygulanan en etkili yöntemlerin başında aseton gelmektedir. Bu işlemler sırasında öncelikle lekeli olan derinizi hızlı hareket ettirmemeye özen göstermeniz gerekir. Acele etmeden şu işlemleri yapmanız tavsiye edilmektedir:

  • Küçük bir kase içine yeterli miktarda aseton dökün.
  • Japon yapıştırıcısı lekesinin bulunduğu parmaklarınızı kase üzeride bir süre bekletin.
  • Leke yumuşadıktan sonra cildinizi tahriş etmeden yavaş hareketlerle Japon yapıştırıcı lekelerini kazıyarak cildinizden çıkarabilirsiniz.
  • Leke tamamen çıktıktan sonra ellerinizi bol sabunlu suyla yıkayıp durulamaya dikkat edin. Asetonlu ellerinizle gözünüze temas etmemeye özen gösterin. Asetonun cildinizde kaldığında cildinizi kurutacağı için yıkadıktan sonra nemlendirici sürün.

Eldeki Japon Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Eldeki Japon yapıştırıcı lekesi çıkarma işlemi için aseton bulamıyorsanız sıcak su yöntemini uygulayabilirsiniz. Sıcak su yöntemi öncekine göre daha uzun sürse de işlem sonunda etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlayabilir. Bunun için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

  • Dayanabileceğiniz maksimum sıcaklıktaki suya Japon yapıştırıcısı lekesi bulunan elinizi sokup bekleyin.
  • Cildinizdeki lekenin yumuşamaya başladığını lekeye dokunarak kontrol edebilirsiniz.
  • Leke son derece yumuşadıktan sonra cildinize zarar vermeden lekeyi kazıyın.

Bu yöntemleri kullanarak yapıştırıcı lekelerini elinizden çıkarmak için gerekli işlemleri yerine getirebilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

En İyi Ahşap Yapıştırıcı Hangisidir?

Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Plastik Yapıştırıcı Ürünler

Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir